Voor 4 tot 6 personen
Pompoen is een rijke bron van vezels
De herfst is begonnen en dat betekent dat ook het pompoenseizoen is gestart. Een groente die je kunt roosteren, verwerken in een Aziatische curry stoppen of kunt verwerken in een hartige taart. Maar in de meeste keukens belandt die pompoen ‘gewoon’ in een soep. Zoals ook in dit recept van Nora French. Een soep met een verrassende smaakcombinatie van romige pompoen, zoete appel en de specerijen kaneel en kurkuma. En: schil de pompoen niet! Hij kan echt met schil en al de pan in.

Ingrediënten
Ingrediënten aubergine-puree
- 1 pompoen
- 3 appels
- 4 uien
- Roomboter voor het bakken
- 1 eetlepel kurkuma
- 1 theelepel kaneel
- 1 theelepel zout
- 1 klein blikje volle kokosmelk (200 ml)
- Sap van halve citroen
- Snufje peper
- Nodig in de keuken: staafmixer
Bereiding
- Halveer de pompoen (niet schillen) en verwijder de zaden met een eetlepel. Snijd in stukken. Verwijder het klokhuis van de appels (niet schillen) en snijd in stukken.
- Snijd 2 uien fijn, smelt boter in een grote soeppan en bak de ui enkele minuten op middelhoog vuur. Voeg de pompoen, appel, kurkuma, kaneel en zout toe.
- Voeg ruim water toe, tot de ingrediënten onderstaan, en breng op een hoog vuur aan de kook. Eenmaal aan de kook, zet het vuur lager en laat de soep 20 minuten zachtjes koken.
- Snijd in de tussentijd de overige 2 uien in halve ringen en bak deze in een pan op een middelhoog vuur met boter gedurende 5 minuten tot ze zacht en goudbruin zijn.
- Haal de pan met soep van het vuur en voeg de kokosmelk en het citroensap toe. Gebruik een staafmixer om de soep te pureren, voeg eventueel extra water toe om de soep te verdunnen. Schenk de soep in kommen en serveer met de gebakken ui en een snufje peper.
Te veel gemaakt?
Doe kleine porties in diepvriesbakjes. In de vriezer kun je de soep een paar maanden bewaren.
Receptuur en foto: Nora Fench, zie noralicious.com

